Jdi na obsah Jdi na menu
 


Měsíční svit

A aby toho nebylo málo,pohrála jsem si i s iluzí měsíčního svitu v nádrži!Stačilo koupit 1m hadice s modrýma LED diodama a měsíční světlo bylo na světě ;-)......

Toto svítidlo je jako ostatní světelné zařízení nádrže,napojeno na časovací spínací zásuvku.Než docela zhasne krátká zářivka napodobující stmívání,rozsvítí se diody.Svítí modrým světlem do půlnoci.Pak zhasne i ona a rostliny odpočívají až do 9:15 hod příštího dne.

Po delší době,kdy jsem nepocítila potřebu vzít digitál do ruky,mě přepadla touha malinko si za experimentovat.

Protože nevlastním stativ,musela jsem provést pár stavebních úprav v našem obývacím pokoji.Přitáhla jsem z kuchyně ten největší hrnec,co jsem našla,položila ho dnem vzhůru a pod něj ještě nacpala tlusté knížky z knihovny.Celý tenhle kopec stál na konferenčním stolku.Na jeho vrcholu se vítězoslavně skvěl digitál.

Počkala jsem,až se rozsvítí LED diody a pak už jen cvakala spoušť.A tak vznikly fotky,které vidíš dole…..

Fotila jsem po příchodu z odpolední směny.Byla jsem malinko unavená,ale stačilo slabou půl hodinku koukat do nádrže a veškerá únava ze mě spadla.Že by léčebný účinek?

 

Podvodní svět sám o sobě má svoji atmosféru.V modrém světle je,ale jak si více tajemný,až skoro fantastický.Rybičky,které v denním světle člověk skoro nezahlédne,ožívají a prohánějí se po celé nádrži.Naopak ty „denní“ si hledají klidný kout na odpočinek.

Rostliny,ač mrtvolně zbarvené,se zdají být větší a větší.Jako by chtěly vylézt ven a sníst mě………….. J

 

Z tohohle blogu je snad jasné,že vodní svět miluji,že mě fascinuje a nikdy přitahovat nepřestane!!Proto-koukej se mnou…..

Obrazek