Jdi na obsah Jdi na menu
 


Funkce a termíny pro výměnu jednotlivých filtračních médií
*
*
*

Obrazek

Filtrační hedvábná podložka TetraTec FF

Jemný materiál vlnité podložky zachycuje jemné nečistoty,které nebyly zachyceny ostatními filtračními médii.Doporučuje se výměna  této podložky 1x za měsíc.

(protože v obchodech je tahle podložka neúměrně drahá,nahradila jsem jí podobným materiálem,který jsem nastřihla podle orig.tvaru podložky)

*

Obrazek

Aktivní uhlí

Aktivní uhlí chemicky odstraňuje látky jako jsou pesticidy a prostředky z vody a absorbuje pachy a látky,které způsobují zabahnění a žloutnutí vody.Toto filtrační médium lze používat krátkodobě a na požádání..Doporučuje se jeho vyjmutí po 5 až 10 dnech.

(uhlí používám velice málo,snad jen pro odstranění léčiv z nádrže)

*

*

Obrazek

Biologické filtrační kuličky TetraTec BB

Užitečné baktérie rostou v malých prostorech kuliček.Nečistoty jsou poté biologicky rozděleny a neutralizovány.Kuličky lze používat opakovaně,pokud lze nečistoty na jejich povchu smýt.

(kuličky vydrží dlouho)

*

*

Biologická filtrační pěna(molitan)TetraTec BF

Jemný houbovitý povrch umožňuje vývoj užitečných baktérií,které rozkládají částice nečistot a biologicky filtrují nečistoty.Doporučuje se výměna houby každých 6 měsíců.

(neměním,jen vyperu)

*

*

Obrazek

Keramické filtrační kroužky TetraTec CR

Tyto keramické kroužky biologicky filtrují nečistoty a současně rozvádějí vodu do řady směrů a tak zajišťují to,aby voda procházela filtrem rovnoměrně.Je třeba je vyměnit v okamžiku,kdy již nečistoty z povchu kroužků nejdou smýt.

(během 1 roku jsem měnila 2x)

*

*

*

Obrazek