Jdi na obsah Jdi na menu
 


Akvárium založeno: 3.4.2007

 

 

Velikost akvária: 

160 l(100x40x40cm)

Obrazek

 

                             ***  

 

Podstavec(stolek):

černé Lamino

 

                            ***

 

Plastový kryt zn.MP:

černý s osvětlením

                              ***

 

Osvětlení:

 1x zářivková trubice Sun Glo 30W(89 cm)

1x zářivková trubice Aqua Glo 30W(89 cm)

 1x zářivková trubice Lumilux White Warm 18W(60 cm)

-krátká trubice je využíváná jako simulace západu a východu slunce!

-3x digitální spínací zásuvky

-1m kabel LED diod(+ příslušenství)

-celá sestava svítí cca 12 hodin denně!Rostliny zůstávájí bez světla přes poledne(12.00-14.00 hod).Doplňková trubice je nastavená tak,že hlavní zářivky časově vykrývá(rozmezí 15-20 min)a zároveň s nimi i svítí během celého procesu svícení v nádrži.LED diody,jako simulace měsíčního svitu,svítí v době od 22.20-04.00 hod.

 

 

                               ***

 

Další vybavení:

krycí sklo

topítko s termostatem celoponorné AT-150W.........f.ATMAN(vytápím na 24 st C.)

Vnější filtr Tetra Tec EX600Obrazek

reaktor na výrobu CO2 z kvasnic(vlastní výroba)

zpětný ventil

hadičky

půdní teploměr

teploměr s tekutými krystaly(přilepovací)

 

 

 

 

                                                            ***

 

 

Hnojiva: 

 

PMDD(objednávám z netu)

 

 

                                                              ***

Testovací soupravy:

Nitrat (NO3).....f.AQUAR

Nitrit (NO2)......f.AQUAR

Karbon (test UT+CO2).......f.RATAJ

Ferrin (test Fe).....................f.RATAJ

Akvin (test pH)....................f.RATAJ

 

Obrazek

Obrazek

                                *** 

Léčiva:  

Jen v případě nouze-Preventin

                                ***

Krmivo:

 

SAK

                               ***      

 

Doplňky:

kořen-Mopani(původ Malajsie),kořen-savana woods,3 druhy štěrku o různé zrnitosti,břidlice,kokosové ořechy(skořápky),fototapet(otočená černou stranou k nádrži)

Obrazek

                               ***

Rostliny:

Hottonia Inflata

Jedná se od docela pomalu rostoucí křehkou bahenní rostlinku, kterou je sice možno pěstovat jak emerzně, tak submerzně, ale pro pěstování pod vodou není příliš vhodná. Pokud ji pěstujeme pod vodou vyžaduje spíše měkkou vodu. Je celkem nenáročná na teplotu, ale vyžaduje dostatek světla. Pokud se ale této rostlince podaří přizpůsobit růstu pod vodou, bude určitě zajímavým zpestřením flóry v akváriu. Vhodné je ji vysazovat ve skupinkách do pozadí akvária. Množení se provádí řízkováním.

Obrazek 

Obrazek Ceratoptherum demersum

Tato rostlina může být pěstována jako plovoucí, ale i jako vyrůstající ze dna. Ve skutečnosti ale nemá tato rostlina žádné kořeny, které by ji udržely v písku. Jako plovoucí díky rozvětvování vytváří jakési polštářkovité chomáčky, které poskytují dobrý úkryt pro různé drobné ryby a potěr. Tato rostlina je velmi křehká, takže se při neopatrné manipulaci jednoduše láme. Pokud má dobré podmínky, dokáže v krátké době zastínit ostatní rostliny, takže je nutno tuto rostlinu pravidelně omezovat. Množí se postraními výhonky.

Obrazek Echinodorus Leopard

Obrazek Ludwigia repens

Jedná se o svěže zelenou rostlinku vhodnou do pozadí nebo středu akvária. Při silném osvětlení vytváří červeně zbarvené listy na vrcholech stonků, naopak při slabém osvětlení bledne. Bez problémů se množí se řízkováním. Rostlinky vysazujeme vždy ve skupinách na jedno místo. Pokud se dostane blíže k hladině, začne se bohatě větvit. Přihnojování například pomocí PMDD je nutností, při nedostatku živin velmi rychle chřadne.

Obrazek Nesaea

Jedná se o poměrně odolnou rostlinku (i mechanicky), kterou je nejlépe umístit do středu akvária před rostliny v pozadí. Je náročná na světlo, ale pokud má dobré podmínky, odmění se nám krásným vzhledem. Listy jsou potom načervenalé a jednotlivá patra listů jsou velmi blízko sebe. Vyžaduje přihnojování pomocí CO2. Rostlinka neroste příliš rychle a dá se s ní dobře pracovat v designu nádrže. Pokud se vrchol stonku dostane blíž k hladině, kde má lepší životní podmínky, začne se rostlina větvit. Kupodivu se větví ve spodních partiích. Po zaštípnutí růstového vrcholu většinou vyžene 2 nové odnože v místě zaštípnutí. Pokud jsou podmínky nevhodné, rostlinka začne stagnovat a postupně zakrní. Množí se řízkováním.

Obrazek

Hydrophila siamensis

Velmi hezká akvarijní rostlina vhodná na pozadí akvária, kde vytváří bohaté trsy. Množí se řízkováním, popřípadě tak, že rostlinka odnožuje. Pokud ji nebudete pravidelně zakracovat, dostane se po čase nad hladinu, kde začne vytvářet emerzí zelené listy s modrým nádechem. Tato rostlinka není nijak náročná na složení vody a je vhodná i pro začátečníky.